Smrteľná vitamínová nedostatočnosť

06.04.2010 22:02

     Viete o tom, že dĺžka života cicavcov sa vačšinou rovná 6 násobku  dĺžky obdobia ich vývoja do plnej dospelosti? U človeka sa stav fyzickej „dospelosti“  dostavuje okolo 20 roku života. Z logickej úvahy by nám vyšlo, že náš život by mal trvať aspoň do 100-120 rokov, keď  jedinec opúšťa svoju ťelesnú schránku nie ako dôsledok dlhotrvajúcich ochorení ale ako moment „splnenia  životnej misie“. Tak prečo je všetko inak? Naše telá sa priskoro opotrebúvajú a svoju púť ukončujú v zhumplovanom stave v náručí rakoviny, srdcového ochorenia, či inej pliagy. A tou  „pliagou“ býva častokrát efekt vedľajších účinkov liekov. Uvažovali ste už nad tým, že nezomierame kvôli prítomnosti niečoho, ale skôr kvôli nedostatku niečoho? Ale nedostatok čoho? Je všeobecne známym faktom, že obsah živín v poľnohospodárskej pôde v súčasnosti  v strednej Európe v porovaní s 50 rokomi 20 storočia predstavujú len 30% pôvodného stavu. Asi nič nové!? Nedostatok živín potrebných k dobrému fungovaniu nepochybne „prehrievajú“ naše telá. Jej vznikajúcu  disfunkciu následne riešime naozaj „sofistikovane“. Na syntetické lieky sa len v USA ročne minie 70 mld dolárov. V roku 1974 sa v USA spotrebovalo 11 tisíc ton aspirínu. Vedeli by ste si predstaviť lepšie miesto pre Vaše peniaze? Stačilo by doplniť to, čo nám chýba. To by však nebolo rentabilné pre isté kruhy. Ale veď to určite viete. Ale predsa len-))

 

Lieky:

Xanax 1 mg stojí pre spotrebiteľa 136,79 dolárov  na 100 ks, náklady na výrobu aktívnej látky 0.024. Áno, správne 5699,56 násobok.

 

Prozac 20 mg, 247,47 dolárov, náklady na výrobu aktívnej látky 0,11, Áno, správne 2249,73 násobok.

 

Skúste si domyslieť, že by ste na tieto lieky mali doživotný odbyt? Tak takýto obchod by ste si vedeli predstaviť, že???

 

To je jedno ako! Vyliečime ťa aj za cenu tvojej smrti! A ak to nepôjde, tak si vymyslíme ochorenie, ktoré je možné liečiť! Aké: nadváhu, rakovinu prsníka, depresiu...a živým, neposedným  ďeťom dáme Ritalin (silnejší ako kokaín)...Sú predsa hyperaktívne a nepočuvajú svojich rodičov!

 

A viete ktoré lieky budú najdrahšie? No predsa tie, kde je ovečka najvyľakanejšia zo svojej potencionálnej smrti? Rakovina, srdcové ochorenia...

 

Ak sa bojíte, tak to podporujete!!!

 

O nekvalite  a dôraze na kvantitu v dnešnom svete vieme snáď všetci. Trocha dusíka, kália, fosforu a mám pol kilovú paradajku. Nevadí, že je bez  výživovej hodnoty, ale ovečka = poslušný človek si ju sotva dokáže dať do huby. A veľkosť predsa určite ocení-))) No a mne= vyrobcovi to zas ide do tonáže! No a o tom, že v supermarketoch sa skvejúce „krásne“ ovocie a zelenina bola oberaná ešte za zelena opať všetci vieme-))) Nevadí, veď hlavne, že bola na lichi akcia v Bille. No, nekúp to! Na čo by  som dával našim poľnohospodárom svoje peniaze za domácu ( a možno aj hodnotnejšiu) papriku. Nech si len pekne sedia na Úrade práce a poberajú mesačnú dávku. Jaj, veď to ide z mojich daní...to mi ani nedošlo...

 

A viete o tom, že  sa z drevených pilín dokáže vyrobiť jahodová aroma. Neveríte? Fakt! A potom sa čudujete, že do pol hodiny ste po fajnovom jahodovom lekvári  opať hladný? No lebo to bolo „prázdne“ ako bedňa...A čo potom? No predsa tlačím ďalej do seba... Ten pocit  nedostatku snáď raz upchám!!! A veď to mám kam uskladňovať-tlstnem ako prasa-)) Viete o tom, že pri dlhých letoch vtáky častokrát umierajú? Z vyčerpania? Nie, z toho, že sa im z tukových zásob pri spaľovaní náhle uvoľňujú toxíny-))) To preto je nám tak zle, keď detoxikujeme-))) Detoxikácia je vlastne upokojenie svedomia, že raz za mesiac svoje auto určite umyjem, aj keď ho mám 30 dní v mesiace stále zasr...té!!!

 

Ale vážne! Ako to robia takí Hunzovia, či iné prírodné národy, že ich neskolia kdeaké civilizačné ochorenia?. Tí napr. bez mihnutia oka konzumujú  15-20 násobok  našej dennej odporúčanej dávky vitamínu A, o B 17 ani nehovorím...Nuž, a nami odporúčaná dávka vitamínu C na úrovni   60-80 mlg znie taktiež zaujímavo... Vzhľadom na prepočet na kilo váhy pri porovaní so zvieratami, ktoré si daný vitamim tvoria sami,  pre nás denná dávka by mala vychádzať na min. od 1.5 gramu a vyššie. Dokonca v stave slabej imunity a stresu Vám neuškodí ani 2.5, 5, ba až 10  gramov vitamínu C denne. Bojíte sa obličkových kameňov? Že??? Albert Szent Gyorgyi, držiteľ Nobelovej ceny „tlačil“ denne 1 gram C-čka a dožil sa 84, kým známi dietológovia:  Dr. Michael 5 gramov, Linius Pauling 10 gramov...Nuž...vyberte si, že koho budete nasledovať!

 

CODEX ALIMENTARIUS je niečo ako  oficiálny spis na určenie toho správneho množstva prísunu vitamínov a iných živín na dennej báze pre jednotlivca. A viete, že je podhodnotený? Je! Porovnajte si hodnoty s tým, čo jedia tzv. „primitívne“ národy, ktoré nevysedávajú o obvodného lekára a netlieskajú zrušeniu 20 korunáčok, lebo im nič nie je!!! O živinovej poddimenzovanosti snáď všetci vieme. No ak nie, tak Vás nepresvedčí ani Zeitgeistmovement, ani svatená voda, ani zmrtvyvstanie Ježiša Krista.

 

Viete o tom, že hlad po sacharidov napovedá o svietiacej kontrolke nedostatku vitamínu C vo Vašom tele?

 

A že pažravosť po cukre a bielom pečive sa Vám „odvďačí“ nedostakom B1?

 

Takže pár rád k číslam: Skúste to a overte si to!

 

REÁLNA oporučená denná dávka:

 

B1 50mg

B2 50mg

B3 50mg

B5 50mg

B6 50mg

Inozitol 50 ug

B12

 

A 5000-10 000 Národnej jednotky

D 400 NJ

E 400 NJ

C 500 -1000 mg

 

Vápnik: 500 mg

Horčík: 350 mg

Zinok: 15 mg

Železo: 18 mg

Jód 225 ug

 

Pozrite si úradmi odporúčané (povolené) dávky na Vašom obľúbenom multivitamíne a zistíte, kde je pes zakopaný! Cieľom je mať výdrž akurát  tak na dobeh do lekárne na nákup potrebných syntetík a naďaľej sa udržovať v stave živinovej poddimenzovanosti. Veď kto by v tých farmaceutických svetostánkoch nakupoval, keby to všetko potrebné z pohľadu živín bolo dostupné v našej strave? NIKTO!!!

Takže už asi chápete iniciatívy aj na  úrovni EU kriminalizovať výživové doplnky a podporu vitamínofóbie.

 

A trochu vtipu, ale s tragickou príchuťou na zaver:

 

Viete koľko zeleniny, resp. ovocia dnes musíte zjesť na príjem napr.  1 gramu vitamínu C?

 

Z citrónov „len“ 2.5 kg denne-)

Z jahody taktiež stačí 2.5 kg

Z višne by to už malo byť 10 kg

Z čerešne 12.5 kg

Z jabĺk 20 kg denne

Ale výhercom ostáva paprika...tej stačí len 1.5 kg

 

Takže milé dámy, vážení páni,

 

Akčný plán pre vás i pre vaše malé ratolesti:

 

Buď si zadovážite plnohodnotnú stravu (to bude fuška), alebo kvalitné doplnky.....

 

Prípadne nabalíte svojmu milovanému dieťatku do školy 1. 5 papriky. Ak bude mať   prestávku, tak po štvrť kile si určite pochutí a zamaškrtí na dobrote. Ak je Váš syn-dcéra  však vačší hladoš, tak mu dajte výzvu v podobe 20 kg jabĺk. A svoju dennú dávku 1000 mg C-ka má v suchu. Síce bude potrebná trocha vačšia školská taška, ale nepochybne sa Vaša ratolesť  odvďačí  vyvinutým chrbtovým svalstvom. Tie deti, ktore sú z tých rozmaznanejších, tak im kúpte fúrik v hračkárstve Dráčik...urcite bude niečo v AKCII. Veď niet nad adekvátny KOMFORT a BEZPEČIE! Pri 6 hodinovej školskej „prevádzke“ so štyrmi prestávkami to činí len 4 kg na každú prestávku-)))

—————

Späť