Prečo ma bolia kosti a chrbát?

04.10.2010 19:53

Kostné tkanivo a jeho zmeny sa podriaďujú zo psychosomatického pohľadu riadeniu z bielej hmoty veľkého mozgu a  emočným konfliktom tzv. straty sebaúcty, sebalásky,  sebaistoty.  Kým kostná hmota vo fáze stresovej reaguje nekrózou (úbytok tkaniva), vo fáze hojivej sa tvorí v sprievode zápalu a bolesti dodatočná tkanivová hmota, aby sa výkon jedinca posilnil. Presný rozpis jednotlivých častí kostného aparátu a ich náležité duševné  konflikty viď nižšie:

 

Lebka: konflikt sebaúcty intelektuálnej povahy. Pocit nespravodlivosti voči niekomu. Závislosť na niekom/niečom. Nespokojnosť. Som príliš hlúpy na to...

Ramená:  konflikt sebaúcty vzťahovej povahy.  Bol som voči nemu nefér, ublížil som mu. Som zlá matka. Som zlý partner.

Rebrá: konflikt sebaúcty, ak niečo nie je vo vzťahu k môjmu hrudníku, pľúcam, srdcu v poriadku. Napr.: po amputácii prsníka, po diagnóze.

Bedrové kosti: konflikt v súvislosti s danou oblasťou. Mám priúzku panvu a neporodím dieťa..

Kostrč: konflikt sebaúcty, ak niečo nemôže byť moje, v mojom vlastníctve. Nemôžem nič dať svojim deťom, svojmu partnerovi.

Pubis: konflikt straty sebáucty v súvislosti so sexuálnou oblasťou: Som nanič v sexe...

Krčok stehennej kosti: konflikt straty sebaúcty, ak niečo je pre mňa neznesitelné a neobstojím..

Koleno:  konflikt straty sebaúcty v súvislosti s behom, posunom vpred, nedostatkom konkurencieschopnosti.. Nedokážem ho dobehnúť. Nedokážem držať s nimi krok..

Členok: konflikt straty sebaúcty v súvislosti s behom, tancom, balansovaním. Nedokážem vyskočiť, udržať sa, udržať si pozíciu...

Krčné stavce: konflikt straty sebaúcty v súvislosti s intelektom alebo s morálkou. Nie som vo forme, Niečo sa mi nepozdáva.

Stavce chrbtice: niečo nie je súmerné: napr. prsia

Chrbtica: centrálny konflikt sebaúcty. Môj život je nanič. Som úplne nanič ako človek. Život nemám v poriadku!

Lakeť: konflikt straty sebaúcty v súvislosti s udržaním, uchopením niečoho.  Nedokážem niekoho udržať, živiť niekoho. Neviem chytiť loptu.

Stavce chrbtice: L4-L5: nie som dostatočne hodnotný človek, partner, otec, rodič

Stavce chrbtice: L5-S1: moje slová nemajú žiadnu hodnotu. Nepočúvajú ma. Nemám dostatočne dobré nápady.

Ruky a prsty: konflikt straty sebaúcty v súvislosti s daným orgánom. Som  nešikovný. Nemám  zručné ruky. Chcem niečo, ale nedarí s ami to. Niečo nedokážem začať. Nedokážem niečo načať.

—————

Späť