Hypoglykémia a bulímia

06.06.2010 21:10

Pri postihnutí tzv. glukagonoveho centra sme svedkami v stresovej fáze ochorenia (programu prírody) v podobe trvalej  nízkej hladiny krvného cukru. K danému stavu prichádza pri konflikte: nechuť (hnus) -.strach. Ide o emočné vychýlenie, keď je nám niečo nechutné, zároveň sa to bojíme odmietnúť, lebo sa obávame následkov. Predmetom konfliktu hnusu môže byť čokoľvek: osoba, situácia, vec, ale poznáme prípady, keď sa človek sám sebe hnusil, mal k sebe samému odpor…

 Osoba v stresovej fáze produkuje vlčí hlad (na prekonanie nechute) a odpadáva ako obranný reflex pred strachom. Hypoglykémia trvá až do vyriešenia konfliktu, následne sa krvný cukor normalizuje, v strede hojivej fázy ochorenia dochádza náhle k hypoglykemickému šoku (pri dlhých a intenzívnych konfliktoch) následne ku konci hojivej fázy na dočasne ako kompenzácia cukor mierne dvíha nad normál. (ide o nesprávne diagnostizovaný diabetes). Ku koncu hojivej fázy sa krvný cukor úplne normalizuje.

Ak pri hypoglykémii  sa emócia nechuť-.strach  spolčí s revírnym hnevom alebo konfliktom identity (relé malého oblúka žalúdka, vývodov pankreasu, žlčníka) sme svedkami konštelácie bulímia. Jedinec “produkuje” neustály pocit hladu kvôli  zníženej hladine cukru v krvi a pocit na zvracanie  pri pararelnej tvorbe vredov v  sliznici žalúdka. U tejto poruchy vždy ide o tzv. proximity konflikty. Pocit obťažovania zo strany blízkej osoby (nechutný strach, obťažovanie,  blížia sa ku mne a je mi to nechutné, bitka a znásilnenie v rodine, útočník bol zblízka, incest). Zároveň ak ide o ľaváčku ženu, môžeme pri akcente na revírny hnev badať príznaky depresie. Prízvukujem, že nasadením eventuelne infúzií, prípadne inzulínu sa može objaviť aj vysoký krvný tlak ako následok  tzv. likvidného konfliktu ( viď. obličková parenchyma).

—————

Späť