DR. CASTONGUETTE

01.12.2010 15:10

 

Claude Castonguay, bankár, finančník, expert na poistenie, privatizér v zdravotníctve.
19  februára 2008 sa  v správe  Castonguay komisie oznámilo, že prišiel čas ukončiť  platbu zdravotného poistenia v Quebecku. Niektorí si uvedomili, že by museli platiť viac do verejného zdravotného systemu a  dokonca ešte viac do súkromného systému, aby sa kompenzovala strata toho prvého v poradí. Šoková terapia  vo forme  "zachráňme Quebecké zdravotníctvo" sa obšírne opisovala na titulných stranách denníka La Presse. Ešteže máme to šťastie využiť schopnosti pána Castonguay, ktorý náš zdravotnícky systém vyvedie zo skazy. Ako sme si zvykli, naši politici - čisté bábky na politickej scéne - vydali pestré vyhlásenia, každé prislúchalo  zafarbeniu politickej strany. Ale nikto  sa nečudoval tomu, že samotný zakladateľ a tvorca  nášho perfektného zdravotníckeho systému podal demisiu. Tomu sa do očí netisli ani slzy, ani ľútosť  a už vonkoncom sa neospravedlňoval. Je nepochopitelné prečo 3 kľúčové kanadské politické strany opakovane vkladali dôveru do rúk človeka, ktorý len kopil jedno zlyhanie za druhým. Nikto neobviňoval pána Castonguay. Apropó, kto je tento pán vôbec? Claude Castonguay je  bankár, finančník, expert na poistenie, privatizér v oblasti zdravotníctva. Je zároveň členom tzv. Trilateral Commission, ktorá je polotajným spoločenstvom  založeným Davidom  Rockefellerom. Toto je to miesto, kde sa mnohé rozhodnutia dotýkajúce sa štátov a ich politík  prijímajú. Následne sa len slepo na "národnej" úrovni aplikujú v praxi. Castonguay zodpovedal za Quebecké zdravotníctvo za posledných 40 rokov.  Ako minister zdravotníctva nominovaný Stranou Liberálov založil štátny monopol, ktorý  sa verejnosti prezentoval ako dokonalé riešenie pre bezplatný prístup každého k službám v zdravotníctve. O pár rokov neskôr presvedčiac politickú stranu Quebecois Party  zaviedol  tzv. poistný plán  pre predpisovanie liekov.  Stojac pri pánovi Mario Dumont, lídrovi strany ADQ, navrhol privatizáciu celého systému. Dnes  pán Castonguay otvára posledné dvierka plnej privatizácii a súkromnému monopolu  v zdravotníctve.  A slučka je uviazaná. Hurráh! Je možné, že s nami vybabrali? Že by jediný cieľ  štátneho systému poistenia  bolo vytvoriť štátny monopol a aby bol  neskôr úplne sprivatizovaný? Nuž, myšlienka bola dobrá, keďže verejnosť by v prvom slede nikdy neprijala privatizáciu a jej monopol. Quebečania dali áno štátnemu monopolu, lebo si pod pojmom "štátne" priasociovali výraz "patriace ľudu". Dr. Castonguette bol tým človekom, ktorý mal agendu  v Quebecu doviesť do zdarného konca. Je totiž nad zákonom a nad politickými stranami. On sám zákony tvorí, politici ho loajálne dodržujú..., a to bez ohľadu na politickú príslušnosť. Po zavedení štátneho monopolu prišiel so systémom liekov na predpis. Jediné čo následne potreboval  vytvoriť bol stav chaosu v zdravotníckom systéme.  Pripravil rozpočtové škrty, znížil počet  personálu a vyzval privátny sektor  na pomoc. Misia ukončená!!
Si všimnite, že tento model sa používa v mnohých krajinách. Náklady sa zvyšujú, služby sa zhoršujú. Výsledok je jasný: viac zisku. Ale kam ten profit tečie? Do vrecák ozajstných vladárov tohto sveta: hŕstky medzinárodných bankárov. Tí sú ukrytí za scénou politickej arény a nariaďujú slepú poslušnosť jej všetkým členom.

Iný pohľad

 

Platíme vysokú daň za našu nepozornosť a nevedomosť. Za posledné desaťročia sme bežali od jednej pohromy k ďalšej, od jedného bankrotu k druhému.  Naše zdravotníctvo  je len jedným príkladom z mnohých.  Všetky systémy sú v tom istom stave -  veľmi choré a spejúce k smrti.  Sú totiž tvorené na obraz a podobu  jej tvorcov: chorých a smrtelných ľudských tvorov uvaznených vo svete lží a ilúzií.  Každý dolár  investovaný do zdravotného poistenia len podporuje ochorenia a vedie ku konečnému cieľu: smrti! Náš súčasný zdravotný systém len podčiarkuje lož a to každým dňom o trochu viac. Pravdou totiž  je, že nezomierame na choroby, ale na strach a z biologického vyčerpania

V skutočnosti smrť  a choroby neexistujú. Problém je len v tom, že si to už nepamatáme. Sme neobmedzené a nesmrtelné tvorkyne, ale zabudli sme na to. Myslíme si, že sme úbohé, obmedzené, smrtelné tvory. Choroba je vždy dar. Tak prečo ju neprivítame a nezmierime sa s ňou? A my namiesto nej s ňou bojujeme a zbavujem sa jej. Bolo by to predsa ľahšie a  aj lacnejšie. Vzostup a pád zdravotnického systému  mi jednoducho  pripomína svet ilúzie, v ktorom žijeme od narodenia až po smrť.  Choroba - moja aj daného systému ma vedie k rastu mojej uvedomelosti a otvoreniu sa skutočnej realite, kde ochorenia, starnutie,  smrť ani neexistujú. Takto ja raz objavím  nebo na Zemi, život bez smrti.  Z hĺbky môjho srdca ďakujem tvorcovi  systému zdravotného poistenia  Dr. Castonguette, že prispel  aktívne k môjmu uvedomelostnému rastu a skvelej skúsenosti..

  (1) Castonguette: The name given to Quebec’s health insurance card, in honour of its creator, Claude Castonguay

—————

Späť