Čas ísť voliť?

01.12.2010 15:16

V súčasnosti je politická scéna dosť aktívna.  Jedny volby končia a druhé hneď začínajú. Vo všetkých prípadoch sa hemží farbami a každá strana spraví všetko, aby pritiahla pozornosť pozorovateľa a presvedčila ho voliť. Keďže klamstvo a lož prevládajú  vo svete politickej ilúzie, všetko je v boji o voliča dovolené: útoky, protiútoky, štatistiky,  prekvapivé odhalenia atď. Takáto konkurecieschopnosť sa naozaj vyžaduje v politickej aréne.  Nič sa však vlastne nezmenilo od čas Nera, rímskeho cisára, ktorý sa preslávil výrokom: dajte  im chlieb a hry. Médiá, ktoré vlastnia finančné skupiny zohrávajú kľúčovú rolu  v tejto rafinovanej  divadelnej hre.  Novinári sledujú všetky strany, komentujú  sa navzájom, podporujú valcovanie cez emócie a vierohodne opakujú klamstvá zúčastnených kandidátov. So všetkou vážnosťou  opakujú posolsvo ľuďom, že  je ich demokratickým právom  voliť a občianskou povinnosťou ju využiť. Napriek tomu platí, že najvačší luhár vyhrá. Smutné ale pravdivé! Sú však aj iné smutné správy v súvislosti s voľbami.  Bolo úsmevné si vypočuť, že napr. odchádzajúca vláda Quebeckého premiéra  sa pochválila, že vďaka nej je možné vďačiť nárastu  počtu novonarodených detí o 6%. Malo ísť o 82 000 novorodeniatok   z roku 2006. Vraj také čísla tu neboli od roku 1909.  Tak toto mal byť argument na vyslovenie dôvery. Naozaj?
Tento kandidát sa evidentne nepamatá na základy z biológie. Len keď druh čelí svojmu vyhynutiu, dochádza k dramatickému nárastu  pôrodnosti. Nikdy sa snáď nespytoval, prečo majú chudobné rodiny toľko detí?  V niektorých štátoch sa deti predávajú bohatým, lebo ich rodina nedokáže uživiť. Nevadí. Spravíme si ďalšie dieťa o rok. Toto je aplikovatelné tak na rastliny, zvieratá i človeka. Tento 6% skok je skôr alarmom tak pre Quebeck ako aj pre ľudstvo ako také. Ak bohaté industrializované štáty zaznamenajú nárast pôrodnosti, tak je to skôr prejav strachu: spraviť zopár detí  a veriť, že aspoň niektoré z nich prežije. A teraz trochu iné čísla. Volebná účasť už dávno nebola až 70%.  Demokracia ide správnym smerom, vyhlasujú médiá! Naozaj?
Trochu to vidím inak.  Obyvateľstvo  je skľúčené, extrémne nervózne.  Veci sa nejako kazia všade: vojny, prírodné katastrofy, zbláznené počasie,  chýbajúce peniaze, nadmerná kontrola. A riešenie v nedohľadne. Je možné, že by ľudia išli voliť, lebo polievka je už priliš horúca a boja sa zneužívania? Možno cez podanie hlasu dúfajú, že  menšie zlo bude zvolené. Čo vlastne iné môžu spraviť?Iný pohľad

S politikou nič nenarobíte. O tom je predsa aj demokracia.  Oficiálne to znamená, že ľud (demos) kontroluje moc (cratia). V skutocnosti však ide len o umožnenie spraviť X ko k menu, ktoré je už vopred dohodnuté  raz za 4-7 rokov.  Je to najvačšia lož dnešných čias: pastier presviedča ovečky, že oni vlastnia moc....a ovečka mu to aj zožerie... V skutočnosti sme vždy boli a stále sme  v tom istom politickom systéme. V akváriu  kde veľká ryba zožerie malú rybu. Názov tohto akvária sa vždy mení: diktatúra, monarchia, aristokracia, oligarchia, technokracia, demokracia... A veľká ryba stále zožiera malé ryby. Nič nové na svete!! Vody je však stále menej v akváriu, jej obyvatelia sa začínajú dusiť.  Boja sa nadchádzajúcich dní. Sú vazňami  akvária a jej predpokladanej budúcnosti v podobe Nového svetového poriadku a globálnej diktatúry. Nebojte sa však!!Bude to samozrejme demokratická diktatúra! Ryba sa stáva apatickou a rozhoduje sa plavať proti volebným prieskumom. Zvolia kohokoľvek, kto už nie je tým istým luhárom ako bol ten predtým a klamal im v minulých voľbách.Potrebujú novú krv, nové sľuby. Čím viac sa boja, tým rýchlejšie pôjdu voliť. Ľavica, pravica, stredoví....sú kandidáti pre všetky chute a viery.  Tento cirkus udržuje myseľ ovečky zaneprazdnenú, kým sa finančníci vlastniaci médiá uistia, že jeden z ich kandidátov = politických figuriek bude na isto zvolený. Zmení víťaz niečo? NIE! Lebo zákon akvária je nemenný: Veľké ryby papajú malé ryby, len ak.....  si nepamatám kto som naozaj!!! Prebudím sa z klamlivej iluzórnej kómy, do ktorej som sa ubiehal celé tisícročia. Uvedomím si, že nie som ryba a niet akvária. Prestanme s tým TU a TERAZ.  V skutočnoti som  suverénna bytosť, neobmedzená tvorkyňa. Vyskakujem z akvária. Nejdem už nikdy voliť! Odmietam voliť pastiera, ktorého jediným  záujmom je strihanie mojej vlny, jej predaj a uspokojuje ma  v podobe almužny.  Uvedomím si, že som  najvyššia autorita. Od teraz sa správam ako božská bytosť a načúvam len jedinej  mojej autorite: mojej duši a svedomiu!!!

 

—————

Späť